Новини Агрономічного відділення

Зелені операції на винограднику

На колекційно-демонстраційному полі ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» території винограднику, студентами агрономічного відділення під час проходження  технологічної практики, проводились  зелені операції на виноградних кущах – чеканка та підв’язування пагонів.
Частково компенсувати стислість українського літа і створити умови для отримання максимально якісного врожаю допомагає літня обрізка винограду. Вона, на відміну від весняної, не зачіпає здерев’янілі частини лози, а спрямована виключно на зелені пагони, листя і зав’язі.
Image
 Чеканка (карбування винограду) – процес, в ході якого видаляють верхні частини пагонів. Зрізання проводять до місця зростання першого листка. Верхівковий пагін після проведення робіт виявляється обрізаним на довжину до 40 см. Пагони чеканять у період уповільнення їхнього росту, тобто у момент енергійного росту виноградний пагін має вигнуту вниз верхівку.
Карбуванню піддають пагони, що виросли не тільки на плодових стрілках, але й на сучках заміщення, багаторічній деревині. Після карбування ріст пагонів повністю припиняється, у результаті чого живильні речовини надходять у грона та міжвузля, розташовані нижче місця карбування, що сприяє кращому визріванню врожаю та пагонів. Після карбування посилюється рух повітря, освітлення грон і листя сонцем.
Ефективність карбування залежить від строку його проведення та кількості листя, що залишають на пагоні. 
Image
 Зелену обрізку виноградного куща проводять з метою:
  • видалення зайвих пагонів — це допомагає лозам, що залишилися, отримувати більше корисних речовин;
  • проріджування куща — сприяє провітрюванню, а також мінімізує ризик виникнення грибкових захворювань винограду;
  • збільшення морозостійкості — цей процес відбувається за рахунок зменшення кількості пагонів на кущі. Лози, що залишилися, набирають більше сили до зими;
  • поліпшення вегетації.
Image
Image
Правильна обрізка винограду влітку — це запорука його рясного плодоношення.
 
 
 
Викладач агрономічного відділення 
Наталія Бабіля

 

Контактна інформація

вул. Масарика Т. (Матросова), 32 м. Мукачево Закарпатська область 89600, Україна

  • dummy(03131) 2-20-20

  • dummy(03131) 2-20-20

  • dummy makollege@gmail.com

Підписка на новини

Введіть свою електронну пошту, і ми надішлемо вам більше інформації

Search