При ранньому початку вегетації розвиток озимих проходить в умовах прохолодної погоди, короткого світлового дня та низького перебування сонця над горизонтом. При таких обставинах в процесі фотосинтезу не утворюється необхідна кількість корисних речовин, зростання нових листків протікає з невеликою швидкістю, тому зернові культури необхідно забезпечені основними елементами живлення — азотом, магнієм, калієм, фосфором та мікроелементами. Оскільки взимку значна частина корисних речовин вимивається в глибокі шари землі, внесення добрив виконується в кілька прийомів впродовж усього періоду вегетації: І підживлення — регенеративне, воно активізує відростання надземних органів рослин, пошкоджених під час зимівлі, та кореневої системи та позитивно впливає на формування колосків в колосі; ІІ підживлення — продуктивне, воно сприяє активному наростанню фотосинтетичного потенціалу рослин, формуванню кореневої системи та підвищує продуктивну кущистість та покращує озерненість колосу; ІІІ підживлення — на якість зерна, позакореневе, поживні речовини асимілюються через листову поверхню, надходять прямо в колос і зернівку, сприяють підвищеному синтезу білка та це підживлення ефективно поєднується з обробітком посівів фунгіцидами, інсектицидами та гербіцидами.