Свято встановлено на підтримку ініціативи працівників агропромислового комплексу України згідно з Указом Президента Леоніда Кравчука від 7 жовтня 1993 року й відзначається щорічно в третю неділю листопада.
Шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні. Із покон віків її називали житницею всієї Європи. Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими землями, крім того, після розпаду старого Радянського Союзу, аграрний сектор отримав нове дихання, доступ до найбільш ефективних закордонних технологій і методів обробки землі. Це дозволило організувати агропромислову галузь, як одну з найбільш важливих стратегічних напрямів не тільки в економічному відношенні, але і активною політичною та геополітичною складовою життєдіяльності українського суспільства.
Сільське господарство і надалі залишається пріоритетним сектором для українського уряду, особливо з огляду на підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та імплементацію Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС (ПВЗСТ). Українці годують не тільки себе, а ще й півсвіту, експортуючи власну продукцію у більшість країн світу. За результатами січня-серпня 2021 року частка експорту продовольчих товарів та сільськогосподарської продукції у загальному експорті країни склала 44,4%. Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту традиційно стали зернові культури, олія, насіння олійних культур.