Ніхто не народжується
природоохоронцем.
Це лише твій шлях,
твоє життя і твої подорожі
пробуджують тебе…
Ян Артюс-Бертран
Всесвітній день довкілля вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря.
Святкування цього дня було запропоновано 1972 року в Стокгольмі на Всесвітній конференції із захисту навколишнього середовища за участю представників 113 держав світу, за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), а офіційно було проголошено резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року. У 2000 році у цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
Це свято покликане привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля й підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до природних ресурсів. Екологи вдень і вночі стоять на варті збереження та відновлення довкілля, проте найважливіший, неоціненний вклад у збереження природних ресурсів починаться з кожного жителя нашої спільної домівки – планети Земля. Зменшення кількості відходів та викидів, сортування та переробка сміття, повторне використання ресурсів – маленькі кроки до збереження довкілля для наших нащадків.
Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття у своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Шановні захисники природи, майбутні наші екологи, бажаємо вам здоров'я та щастя, нових успіхів, добробуту, екологічних звершень і безпечного довкілля!
Нехай буйні ліси шумлять зеленню надій, нехай чисті річки протікають біля берегів поваги, а свіжий вітер дарує натхнення і відчуття щастя.

Наталія Доктор