28 березня 2023 року в рамках проведення навчальної практики з робочої професії «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу» під керівництвом викладача Ольги Гудзоватої та практичних занять з дисципліни «Мікробіологія з основами вірусології» під керівництвом викладача, к.с.-г.н. Наталії Доктор в навчальній групі ЕКО-31 зі спеціальності 101 «Екологія» була проведена екскурсія в лабораторії м. Ужгорода: Закарпатську регіональну державну лабораторію Держспоживслужби (директор Садварі В.Ю.); Закарпатську обласну фітосанітарну лабораторію (директор Лазар В.І.); Ужгородську прикордонну державну контрольно-токсикологічну лабораторію (директор Чубірка Є.М.).


Присутні активно знайомилися з видами хімічного посуду, хімічними реактивами, барвниками для фарбування культур, правилами роботи з зразками мікроорганізмів та середовищами їх вирощування, стерилізацією посуду після проведених дослідів.

Розглянули вирощування культур мікроорганізмів в термостатах на різних поживних середовищах та схеми дослідів.


Студенти познайомилися з сучасною технікою, якою оснащена лабораторія: світловими та електронними мікроскопами, термостатами, автоклавами, витяжними шафами, дистиляторами, сушильними шафами, центрифугами тощо…

Також, присутні відвідали відділ фізико-хімічного та токсикологічного дослідження, де ознайомилися з сучасними приладами визначення хлорорганічних та фосфорорганічних пестицидів, поліхлорованих біфенілів, тригліцеридів методом ГРХ.


Майбутні фахівці – екологи спостерігали за біохімічними дослідженнями якості питної води.
Працівники відділів надали студентам дуже корисну та цікаву інформацію та відповіли на запитання студентів.


Ольга Гудзовата