В Міжнародний день Матері-Землі люди замислюються над проблемами довкілля, екології, шкідливого впливу певних видів діяльності людини. Оскільки дерево є символом життя на нашій планеті, в цей день активісти часто організовують акції з висадки дерев та турботи про навколишнє середовище. В цей день в багатьох країнах влаштовують Дзвін Миру, яким спонукають кожного жителя планети об’єднатися з метою захисту миру та збереження дивовижних багатств Землі.
У 2023 році з нагоди Дня Землі закордонні українські громади та іноземці з різних куточків світу проведуть кампанію #StopEcocideUkraine. В період з 21по 23 квітня жителі Лондона і Парижа, Лос-Анджелеса і Йоккаїчі, Сіднея і Найробі, а також українські полярники зі станції «Академік Вернадський» в Антарктиді утворять живий ланцюг єдності, аби привернути увагу до екологічних злочинів, які росія здійснює під час війни проти України.
Агрономічне відділення