
Гербіциди на зернових застосовують зазвичай після появи сходів восени і навесні. Найчастіше восени проводять післясходову обробку гербіцидами у фазі сім’ядоль у бур’янів і у фазі 1–3 листків культури (пендіметалін, флуміоксазін) або трьох листків зернових (амідосульфурон, флорасулам, йодосульфурон, тифенсульфурон-метил, трибенурон-метил). Ауксиноподібні гербіциди (дикамба, амінопіралід, клопіралід, флуроксипір, 2,4-Д, МЦПА) восени на озимій пшениці застосовувати не можна, оскільки при температурі нижче +10°С вони стають фітотоксичними для рослин.




Найбільш поширеним серед гербіцидів, який використовують для знищення осотів (жовтого й рожевого), є клопіралід (Лонтрел, Лонтрел Гранд). Досить ефективними в боротьбі з коренепаростковими бур’янами (осот рожевий, березка польова, щавель горобиний, молочай звичайний, льонок звичайний, жовтий осот польовий, степовий гірчак звичайний, латук татарський) в посівах зернових колосових культур є гербіциди хімічної групи сульфонілсечовини як окремо, так і в комбінації з діючими речовинами інших класів: йодосульфурон + амідосульфурон + мефенпір-діетил (антидот) (Гроділ Максі), триасульфурон + дикамба (Лінтур), просульфурон (Пік), метсульфурон-метил (Ларен Про), амінопіралід + флорасулам (Ланцелот), метсульфурон-метил + трибенурон-метил (Плуггєр), трибенурон-метил + тифенсульфурон-метил (Калібр), трибенурон-метил (Тру) та інші.



Андрій Чонка