ЕНЕРГЕТИЧНІ НАПОЇ: КОРИСТЬ ЧИ ШКОДА?

Енергетичні напої вже досить відомі у світі, хоча їх інгредієнти вже давно використовуються людством для стимуляції нервової системи. Виробники стверджують, що їх продукція несе тільки користь і продовжують випускати все нові і нові типи цих напоїв. Але чи насправді це так? На це питання намагалися знайти відповідь студенти спеціальності 201 Агрономія, групи АГ-11 ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» під час виховної години на тему «Енергетичні напої: користь чи шкода?»

Image
Image
Основною метою виховної години було  ознайомити студентів  з енергетичними напоями та проаналізувати їх дію на організм підлітка;  обговорити наслідки вживання енергетиків;  пропагувати здоровий спосіб життя.
Пізнавальну інформацію про склад енергетичних напоїв: кофеїн, таурин, глюкуронолактон, синтетичні вітаміни, консерванти й ароматизатори, як ці речовини впливають на серцево-судинну, нервову систему, печінку й метаболізм молодої людини, рекомендації щодо споживання енергетиків підготував Володимир Яценко.
Image
Image
Image
Василь Гудачок представив дані сучасних досліджень про збільшення ризику серцевих нападів, панічних атак, порушення сну та формування залежності, особливо при вживанні в поєднанні з алкоголем. Виступ доповнювали факти про смертельні випадки при зловживанні енергетиками.
У форматі відкритого діалогу студенти висловлювали свої думки щодо споживання енергетиків, обговорювали роль соціального впливу, реклами та тиску середовища на молоде покоління.
Image
Image
Image
Здобувачі освіти дійшли висновку, що споживання енергетичних напоїв ніколи не принесе очевидну користь організму, тому вживання їх є вкрай небезпечним.

Зореслава МАРГІТИЧ,
куратор групи АГ-11