ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» та ТОВ «КАРПАТХІМ» розпочало свою співпрацю навесні 2025 року. Метою якої було проведення науково-виробничих досліджень на посівах ячменю озимого в умовах Мукачівського району Закарпатської області.
На дослідно-демонстраційних полях коледжу під урожай 2025 року було проведено польовий дослід по ефективності внесення рідкого азотного добрива «Синергія Азот».

Рідке азотне добриво «Синергія Азот» з сповільненим вивільненням азоту:
- сприяє рівномірному росту коренів та рослин в цілому;
- містить 2 форми азоту;
- сумісний в одному розчині з більшістю ЗЗР, добрив і бактерицидів;
- пролонгований азот для листового внесення (живить рослину місяць щодня, тоді як сечовина максимум 5 днів);
- починає діяти зразу після внесення;
- не обпікає листя;
- не провокує надмірного росту рослин;
- засвоюється навіть за прохолодних та посушливих умов вегетації;
- можна вносити як по листу, так і в крапельний полив;
- підвищує врожайність: пшениці на 5-7 %, кукурудзи на 15-20%, соняшнику на 25-30% .
Загальний вміст азоту в «Синергія Азот» –30,5%.
Змішуваність з водою—повна.
Рекомендована норма внесення 5-10 л/га.

Чому саме рідкий азот ? Тому, що рідкий азот є одним з лідерів сучасних добрив, що є на українському аграрному ринку. Рідкий азот значно ефективніший та дешевший від твердих добрив. Якщо тверді добрива потрібно розчиняти та використовувати тоннами, то рідкі азотні добрива високо концентровані, мають значно меншу норму використання, мають кращу засвоюваність азоту, та пролонговану дію. І тому на посівах озимого ячменю рідке азотне добриво Синергія Азот було внесено під час фази розвитку - виходу в трубку, в баковій суміші з гербіцидом за нормою 10л на один гектар, площею 10 га. На якій попередньо по мерзло талому ґрунті було внесено на 1 га 100 кг аміачної селітри.


Отже,після збору врожаю озимого ячменю отримано наступні результати:
- на площі де не вносилося рідке азотне добриво урожайність озимого ячменю становила 29 ц/га;
- на площі де вносилося рідке азотне добриво урожайність озимого ячменю становила 33,1 ц/га, що на 4,1 ц більше з кожного гектара або на 14% більше.
Викладачі агрономічного відділення
Наталія БАБІЛЯ
Андрій ЧОНКА