Зі вступним словом виступила завідувачка агрономічним відділенням Ольга ГУДЗОВАТА, яка привітала всіх присутніх та наголосила на важливості екологічного моніторингу різних негативних подій ЕКОЦИТУ, що здійснює армія РФ під час війни на території України.
По першому питанню блоку обговорення за планом круглого столу виступила голова групи кадрового забезпечення ОПП Екологія Тетяна ДЗЯМКО, яка зупинилася на майбутніх викликах екологічної освіти, та наголосила на важливості підготовки високопрофесійних фахівців в галузі екології, яких на даний час дуже не вистачає в Україні.