ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ - ВИМОГА ЧАСУ

На  агрономічному відділенні  освітній процес в  ІІ семестрі, відповідно до наказу адміністрації фахового коледжу від 28.01.2026 р. №18, розпочато у дистанційному режимі. Через загрози, повітряні тривоги та енергетичну нестабільність акцент робиться на гнучкості та безпеці.
Дистанційне навчання – це форма навчання з використанням комп`ютерних і телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладачів та здобувачів освіти  на різних етапах освітнього процесу і самостійну роботу з матеріалами інформаційної мережі.
Переваги дистанційного навчання:
  • актуальність;
  • гнучкість;
  • інтерактивність;
  • можливість одночасного використання великого обсягу навчального матеріалу  будь-якою кількістю здобувачів освіти;
  • створення єдиного освітнього середовища, відсутність психологічних бар`єрів.
Image
Image

Викладачі та здобувачі освіти агрономічного відділення  активно включилися в процес дистанційного навчання через платформу G Suite education, використовуючи різні форми навчання:  синхронні (онлайн-заняття, відеоконференції  в Meet) та асинхронні (самостійне опрацювання матеріалів у зручний час з використанням платформи Google Classroom, онлайн-тестування, перевірка завдань). Члени циклової комісії агроекологічних та землевпорядних дисциплін  активно застосовують інтерактивні методи, що дозволяє підтримувати високу якість освітнього процесу. Онлайн-формат дозволяє підтримувати постійний зворотний зв’язок, забезпечує доступність навчальних ресурсів і сприяє ефективній взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу.

Image
Image
Отже, дистанційний формат у коледжі перетворився з вимушеного заходу на ефективний інструмент, який стимулює професійне зростання здобувачів освіти та покращує рівень освіти в цілому.
 
 Наталія ДОКТОР,
голова циклової комісії агроекологічних
та землевпорядних дисциплін