На агрономічному відділенні освітній процес в ІІ семестрі, відповідно до наказу адміністрації фахового коледжу від 28.01.2026 р. №18, розпочато у дистанційному режимі. Через загрози, повітряні тривоги та енергетичну нестабільність акцент робиться на гнучкості та безпеці.
Дистанційне навчання – це форма навчання з використанням комп`ютерних і телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладачів та здобувачів освіти на різних етапах освітнього процесу і самостійну роботу з матеріалами інформаційної мережі.
Переваги дистанційного навчання:
-
актуальність;
-
гнучкість;
-
інтерактивність;
-
можливість одночасного використання великого обсягу навчального матеріалу будь-якою кількістю здобувачів освіти;
-
створення єдиного освітнього середовища, відсутність психологічних бар`єрів.


Викладачі та здобувачі освіти агрономічного відділення активно включилися в процес дистанційного навчання через платформу G Suite education, використовуючи різні форми навчання: синхронні (онлайн-заняття, відеоконференції в Meet) та асинхронні (самостійне опрацювання матеріалів у зручний час з використанням платформи Google Classroom, онлайн-тестування, перевірка завдань). Члени циклової комісії агроекологічних та землевпорядних дисциплін активно застосовують інтерактивні методи, що дозволяє підтримувати високу якість освітнього процесу. Онлайн-формат дозволяє підтримувати постійний зворотний зв’язок, забезпечує доступність навчальних ресурсів і сприяє ефективній взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу.


Отже, дистанційний формат у коледжі перетворився з вимушеного заходу на ефективний інструмент, який стимулює професійне зростання здобувачів освіти та покращує рівень освіти в цілому.
Наталія ДОКТОР,
голова циклової комісії агроекологічних
та землевпорядних дисциплін