Надзвичайно важливим заходом весняного догляду озимих культур є підживлення посівів. Елементи живлення, як відомо, здатні потрапляти в рослину виключно в розчиненому вигляді, тому важливого значення набуває проведення підживлень у строки, коли рослини можуть максимально використати поживні елементи, розчинені у вологому ґрунтовому середовищі.

Під час робочої професії «Тракторист-машиніст» здобувачі освіти спеціальності 201 Агрономія разом з викладачем Андрій Чонка та завідувачем дослідними полями ВСП «Мукачівський фаховий коледж» Михайло Ряшко, проводили підживлення азотним добривам – аміачною селітрою. А саме, посівів ячменю озимого сорту «Дев’ятий вал». Дози добрив розраховували, виходячи з результатів агрохімічного аналізу ґрунту, норма внесення становила 100кг на 1 га.

Спосіб підживлення озимого ячменю - внесення по мерзлоталому ґрунту. Такий спосіб внесення добрив для озимих зернових найбільш відомий і поширений. Втім, внесення мінеральних добрив по мерзлоталому ґрунту має позитивні сторони: при його застосуванні добрива потрапляють до рослин вже з перших теплих днів, коли температура повітря і ґрунту прогрівається до 5°С і вище й відновлюється весняна вегетація культури. При цьому створюються найкращі умови для розчинення добрив. За такого способу підживлення рослини культура встигає утворити додаткові пагони весняного кущіння, що має вирішальне значення в роки з дефіцитом вологи у посівний період. В такому випадку внесені мінеральні добрива використовуються для інтенсивного росту тих пагонів, які сформувалися ще з осені.
