
Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, коли відбулась 11 генеральна конференція Міжнародної ради музеїв . Тоді ж запропонували й девіз свята: Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами.

Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства. Консультативний комітет ІСОМ організовує тему цієї події, що, враховує велику кількість країн. Від Америки до Океанії, включаючи Африку, Європу та Азію - цей міжнародний захід підтвердив свою популярність.


З 1992 року у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема і Міжнародна рада музеїв надає огляд пов'язаних з даною темою заходів, роблячи їх доступними для всіх. Наприклад «Сила музеїв» стане темою Генеральної конференції ICOM, що цьогоріч відбуватиметься у Празі – ICOM Prague 2022.


Наталія Павлишинець,
Мар’яна Пиринець