Днями відбулось планове засідання гуртка «Туризмознавець», на тему: «Сільський туризм Закарпаття – ключ до збереження та розвитку сільських територій».

Метою засідання було ознайомити гуртківців із розвитком сільського туризму на Закарпатті, показати його роль у збереженні культурної спадщини, традицій, довкілля та економічному піднесенні села.
Студенти досліджували поняття сільського туризму та особливостей його розвитку на території Закарпатської області.
Дана тема на сьогоднішній день в умовах війни є актуальною, так як ми є українцями ідемо в світ, і раді з того, що маємо свою державу, мову, культуру, віримо у своє майбутнє. Людина має пам’ятати, звідки її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру, шанувати звичаї та традиції своїх предків.

Сільський (зелений) туризм – це вид туризму, який зосереджений в сільській місцевості і передбачає надання послуг із тимчасового розміщення (проживання) та харчування туристів у приватній садибі.

Цей вид туризму є винятково важливим для Закарпатської області, адже вона має стійкий імідж, тут наявний значний рекреаційний потенціал, стародавні традиції та велику кількість історичних та архітектурних пам’яток, а можливість розвивати сільським туризм на базі сільської садиби – можна круглий рік. Крім відпочинку у садибах, також можна розвивати гастрономічний, етнографічний, екотуризм та агротуризм.

Студенти проявили інтерес до обговорення даної теми, оскільки вона дає їм можливість поглибити теоретичні та практичні навички, які будуть корисні в подальшій професійній діяльності. Вони дослідили і підготували доповіді по регіонах області, де найбільш розвинений сільський зелений туризм та провели по них віртуальну екскурсію ознайомивши з інформацією інших учасників гуртка.

Також відбулась міні-дискусія щодо можливостей популяризації сільського туризму Закарпаття серед молоді. Та представлені можливі ідеї: створення блогів, туристичних маршрутів, фотоконкурсів, відеорепортажів, участь у всеукраїнських фестивалях сільського туризму.
