

Після вступного слова, яке промовила Чорі А.В., студенти групи ПВ-38 Микола Габор, Олександра Бурч, Аліна Фонтош, Ксенія Попович та Олеся Магаль виступили з цікавою інформацією про роль мови і писемності у становленні народу і нації, про важкий тернистий шлях української мови до її визнання і утвердження, про самобутність мови різних історичних епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди, про роль митців художнього слова, зокрема Тараса Шевченка, у формуванні літературної мови, ознайомили з цікавими фактами про українську мову. З вуст учасників заходу переконливо звучали постулати: «Ми пишаємося українською мовою древньою і водночас сучасною, мелодійною та рішучою, мовою мистецтва і науки. Мовою правди, «сили й простоти». Ми гордимося своєю тисячолітньою традицією писемності, що сягає часів Київської Русі. Ми згадуємо твори Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стуса і багатьох інших. Ми згадуємо тисячі тих, хто щодня захищав право українців бути собою. Ми будемо берегти і збагачувати нашу мову, бо завдяки їй ми були, є і обов’язково залишимось українцями».






Учасників заходу об’єднало спільне бажання підтримати свою країну у такий непростий час, продемонструвати свою єдність із усіма українцями і засвідчити, що ми патріоти, і мова для нас – понад усе!

Аліса Чорі, Каміла Чорі,
куратори груп ПВ-38, ПВ-18