

З великим захопленням та цікавістю студенти слухали розповідь про бойові подвиги простих солдат, яких туди бездумно відправило керівництво СРСР, передісторію введення радянських військ в Афганістан від самих учасників бойових дій, працівників нашого коледжу, Щура І.Ф. та Гуральника І.В.


З нагоди значимої події до учасників бойових дій та всіх присутніх звернувся директор коледжу Юрій Садварі. Юрій Юрійович привітав працівників навчального закладу, які пройшли горнило Афганістану, відзначивши, що це – люди з високим почуттям обов’язку, патріотизму, честі та справедливості, побажав їм здоров҆ я, благополуччя, родинного тепла і миру. Водночас закликав присутніх завжди пам’ятати імена воїнів-афганців, які пожертвували власним життям заради майбутнього, пам’ятати ветеранів, виявляти повагу і вдячність до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі у спогадах, снах, думках…

Юрій Юрійович вручив нашим Героям, учасникам бойових дій, Іванові Федоровичу Щуру та Іванові Васильовичу Гуральнику грамоти та грошові премії.


Хвилюючі спогади навіяли пісні, присвячені тим жахливим подіям, у виконанні Береш Єлізавети та Реги Ангеліни.


По-різному зараз оцінюють події тих років. Різне бачення афганської війни, її наказів і військових операцій тими, хто їх виконував. Для нас це взагалі події, які відбувалися в іншій державі, але учасниками яких були наші батьки, родичі, земляки. І тому для них і для нас Афганістан – страшна пам’ять страшної війни, уроки якої мають бути засвоєні нашими політиками і ніколи не повторюватися.

Аліса Чорі