Чорнобиль дав нам кілька моральних уроків трагедії:
Урок – безвідповідальності
Ми не були готові до такої аварії ні морально, ні технічно. І коли вже сталася трагедія довго все подавалося у присмерках напівправди.
Урок – милосердя
Усі люди відгукнулись на біду, прийшовши чорнобильцям на допомогу: збирали кошт у фонд Чорнобиля; діти - чорнобильці відпочивали і оздоровлювались у санаторіях, таборах відпочинку.
Урок – патріотизму
Ми мусимо завжди пам'ятати про подвиг пожежників, щоб у потрібну хвилину стати на захист, прийняти правильне рішення, насамперед думати про тих, хто нас оточує, а не про себе; бути чесними і сміливими, бути людьми, гідними свого народу, і не зганьбити його; любити і берегти рідну землю