Учасники екскурсії відвідали локації в Воловецькому районі, зокрема в селах Підполоззя, Верхня Грабівниця, Абранка, де в 1939-1944 роках створювалася «Лінія Арпада» – система оборонних споруд проти червоної армії, які контролювали діючі дороги і всі шляхи сполучень. На цій лінії угорськими гортіївськими військами всього було побудовано 99 опорних пунктів, 759 довготривалих залізобетонних споруд, 394 дерево-земляні споруди, 439 відкритих вогневих майданчиків, вирито 400 км траншей і окопів, встановлено протитанкові й протипіхотні перешкоди протяжністю 135 км. Масштаби й розміри вражають. Подолати таку лінію загород на гірських річках і перевалах ні піхоті, ні бойовій техніці з танками було неможливо. Але ці могутні фортифікаційні спорудження не захистили фашистську армію від розгрому. Перший та Другий Український фронти зробили далекосяжний маневр: обійшли «Лінію Арпада» через Дуклянський перевал у Словаччині та через Свидовецький хребет поблизу Ясіня.
У ході інтегрованого заняття-екскурсії були розкриті такі теми з історії України, як «Окупація Закарпаття гортіївською Угорщиною», «Окупаційний режим», «Визвольна Карпатська операція»; висвітлені такі поняття й терміни навчальної дисципліни «Захист України», як різні види загороджень, фортифікаційні споруди й укриття: ДОТи, ДЗОТи, надовби (бетонні загороди), завали, укриття-бункер. У музейному комплексі «Бункер» с. Верхня Грабівниця, що вважається найбільшою фортифікаційною спорудою Другої світової війни, студенти оглянули виставку-експозицію різних типів зброї угорських, німецьких, радянських зразків, а також військового одягу тих часів. Рельєфна карта, численні фоторепродукції та всі артефакти музею дали змогу відчути особливості економічного, політичного, культурного життя нашого краю до 1945 року і, таким чином, осмислити історичне минуле України.