Метою заняття було розширити уявлення студентів про мовленнєвий етикет, етичні мовленнєві формули; удосконалити орфографічну та пунктуаційну грамотність студентів; сприяти розвитку вмінь використовувати набуті знання у процесі професійного мовлення; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння; виховувати толерантність, культуру мовлення, любов і повагу до слова, до своєї професії.
Кожного дня ми спілкуємося з людьми. Чи завжди замислюємося над тим, які слова вживаємо, що відчуває людина, поспілкувавшись із нами? Наші слова можуть вселити в душі оточуючих любов і ненависть, добро і злобу, позитивні і негативні емоції. Експериментально доведено, що грубе слово є негативним подразником і діє кілька секунд, але реакція на нього триває декілька годин, навіть днів.
Мовлення людини – це своєрідна візитівка, це свідчення рівня освіченості, показник культури суспільства. Тому потрібно жити і спілкуватися красиво, дотримуючись певних мовленнєвих етикетних правил. Адже етикетні правила — це маленькі цеглинки, з яких складаються імідж, репутація людини. Мовленнєвий етикет – основа успішного професійного спілкування.
Під час заняття студенти розширили уявлення про мовленнєвий етикет, етичні мовленнєві формули, записали ключові терміни, виконали тестові завдання, переглянули відеоролики, удосконалили орфографічну та пунктуаційну грамотність, щоб використовувати набуті знання у процесі професійного спілкування.