Шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.
Дзямко Тетяна, Цап Іван, куратори груп ЕКО-21, ЕКО-11, провели круглий стіл «Екологічні наслідки війни».
Студенти виступили з доповідями в яких звернули увагу на забрудненні атмосферного повітря, водних ресурсів, грунтів, внаслідок проведення воєнних дій на території нашої держави. Також наголошено про окуповані території України, де перебувають цінні природоохоронні об’єкти, надбання України та світу – біосферні заповідники, природні заповідники, національні природні парки, водно-болотні угіддя міжнародного значення. Ще однією серйозною екологічною проблемою в Україні під час війни стало знищення лісів і місць проживання диких тварин. Постійні бомбардування та обстріли лісів завдали значної шкоди екосистемі, і багато видів рослин і тварин були змушені покинути свої домівки. Це значною мірою вплинуло на біорізноманіття регіону, а також вплинуло на життєдіяльність місцевих громад, які залежать від лісу як джерела їжі, палива та інших ресурсів.