Сьогодні в Україні відбувається процес реформування системи освіти, головним завданням якої є формування компетентнісно-розвиненої особистості, що здатна критично мислити, самостійно вчитись, оцінювати власні можливості та орієнтуватись у сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі.
Упровадження STEM в систему освіти передбачає розв’язання проблем розвитку професійних компетентностей викладача, що усвідомлює свою соціальну відповідальність, постійно дбає про досягнення нових педагогічних цілей і професійне зростання.
З метою висвітлення науково-педагогічного, методичного, практичного досвіду впровадження STEM-технологій в освітню практику закладів фахової передвищої освіти 24 квітня 2024 року у ВСП «Мукачівський фаховий коледж» було проведено Міжвузівську науково-практичну інтернет-конференцію «STEM-освіта – сучасний підхід до опанування інноваційних технологій». Організували конференцію викладачі циклової комісії природничо-математичних дисциплін та фізичного виховання.
У конференції взяли участь викладачі та студенти ВСП «Мукачівського фахового коледжу НУБіП України» та представники ВСП «Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж НЛТУ України», Краматорського фахового коледжу технологій та дизайну, Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу, Білоцерківського фахового коледжу сервісу та дизайну.


З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор коледжу Юрій Садварі, який зазначив, що сьогодення об’єктивно вимагає переведення освітнього процесу на новий технологічний рівень, активізацію пошуку перспективних інноваційних й педагогчних технологій, спрямованих на розвиток і саморозвиток особистості. Юрій Юрійович наголосив, що швидкоплинність технологічних процесів вносить міни у процеси реформування освіти, тому сьогодні посилена увага приділяється розвитку STEM-освіти.

На конференції було обговорено ряд актуальних питань щодо розвитку та впровадження STEM-технологій в освітній процес при викладанні дисциплін природничо-математичного циклу, а саме:
-
«STEM-освіта: основні дефініції», доповідач Аліса Улинець;
-
«Штучний інтелект в освіті: інновації та перспективи», доповідач Наталія Крижанівська;
-
«Інтеграція STEM-освіти в навчання інформатики для економічних спеціальностей», доповідач студентка групи ФК-31 - Анастасія Скрипенець, науковий керівник Наталія Кепенач;
-
«Впровадження STEM-освіти на заняттях з комп’ютерної графіки», доповідач студент групи ОЛК-3 ВСП «Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж НЛТУ України» Юрій Іванчик, науковий керівник Філіп Наталія Василівна
-
«Впровадження елементів STEM-освіти на заняттях математики», доповідач Наталія Сабов;
-
«Застосування анімацій Mathcad при викладанні фізики, теорії машин та механізмів, опору матеріалів», доповідач Микола Ігнатишин;
-
«Впровадження елементів STEM-освіти у навчанні хімії», доповідач студентка групи ФК-11 Евеліна Гей, науковий керівник Степанія Полюга;
-
«STEM-навчання на заняттях екологічного спрямування у закладах фахової передвищої освіти» доповідач студенка групи ОТГ-11 - Вікторія Дзямко, науковий керівник Тетяна Дзямко.










Сподіваємось, що кожний учасник конференції знайшов багато цікавих ідей, нових можливостей та актуальних рішень щодо впровадження STEM-освіти у власній професійній діяльності.
Організаційний комітет