Однією з традиційних форм організації освітнього процесу у закладах освіти були, є і залишаються навчальні заняття, серед яких важливе значення мають відкриті заняття. Проведення відкритих занять формує у здобувачів освіти творчу активність, зорганізовує їх на якісну роботу під час виконання завдань, виховує бажання вчитися, уміння відстоювати власну думку, розвиває власну самооцінку, мотивує їхню подальшу навчальну діяльність і не тільки…
Для викладача відкрите заняття – це насамперед перевірка самого себе як фахівця: вміння спланувати і організувати роботу, зацікавити студентів, проявити талант і творчість на кожному етапі заняття, показати рівень професійної компетенції та педагогічної майстерності, тобто презентувати себе як найкращого викладача, такого, якого вимагає сьогодення. А ще, щоб викладач самовдосконалювався, накопичував свій досвід і відповідно до вимог успішно реалізовував освітні завдання. З цією метою і проводяться відкриті заняття.
Так, сьомого червня викладач циклової комісії суспільних та філологічних дисциплін Михайло Гасинець у групі ФК-11спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок провів відкрите заняття з дисципліни «Всесвітня історія» на тему «Міжнародні відносини в другій половині ХХ – на початку ХХІ століття». На занятті чітко прослідковувалась мета – на основі навчального матеріалу формувати у студентів уміння аналізувати, порівнювати, встановлювати причиново-наслідкові зв’язки, критично мислити, висловлювати власні судження.