Напередодні 40-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, 24 квітня, у Мукачівському фаховому коледжі відбувся відкритий виховний захід «Чорнобиль — біль і пам’ять України».





Музичний супровід та кадри Чорнобиля створили атмосферу глибокого співпереживання. Лунали вірші про трагедію від Євгенії Савко, Вікторії Каганець, Ірини Сугай, Альони Репʼях, Лілі Гарасим, Маргарити Слободян та Валерії Ийбер, які передали весь людський біль через поезію.




Студенти Ілля Софілканич та Анастасія Дрогобецька зробили особливий акцент на перших годинах після аварії через коротку історичну довідку у супроводі відеоспогадів ліквідатора аварії на ЧАЕС Юрія Андреєва та жертовності пожежників Валерія Ходемчука та інших, які першими вступили в бій з вогнем.


У поетичних рядках студентки Ніколь Туряниці було розкрито тему туристичних маршрутів, які сьогодні пролягають через колись закриту зону.


Найбільш хвилюючою частиною заходу став виступ безпосереднього учасника тих драматичних подій – ліквідатора Патюка Федіра Васильовича, який у 1986 році перебував у самому епіцентрі катастрофи, на четвертому енергоблоці. Розповідь про досвід пожежника у Припʼяті та біля самого реактору, лікування від наслідків радіації та його життєвий шлях після трагедії надзвичайно вразив присутніх на заході.

«Ми не вважали себе героями, ми просто робили те, що мали зробити…я бачив, як лежали люди біля графітових уламків реактора», — скромно та сумно зазначив ліквідатор. Його присутність у залі стала для студентів живим зв’язком з історією незламності українського духу.


Символічним завершенням заходу стало створення «Капсули часу 2036» , до якої учасники помістили свічку памʼяті та листи з мріями про світ без радіаційної небезпеки. Відкрити капсулу та прочитати листи зможуть майбутні студентки з 2036 року на 50-ту річницю Чорнобильської катастрофи.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх, хто віддав своє життя та здоров’я під час ліквідації наслідків аварії.
