Профорієнтаційна робота відіграє важливу роль у формуванні свідомого вибору майбутньої професії серед учнівської молоді. У сучасних умовах швидких змін на ринку праці така діяльність допомагає школярам краще зрозуміти власні інтереси, здібності та перспективи подальшого навчання.


Кожен прагне знайти справу свого життя, яка приноситиме задоволення від праці та дасть змогу бути корисним людям і державі. Особлива увага приділяється індивідуальному підходу до кожного учня. Під час таких консультацій враховуються інтереси, нахили та рівень підготовки школярів, що допомагає їм обрати найбільш відповідний напрям навчання.





З метою проведення профорієнтаційної роботи та допомоги випускникам 9-х і 11-х класів у виборі майбутньої професії викладачі ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Мар’яна ЛАКАТОШ, Діана КАСИНЕЦЬ та Мар’яна КОГУЧ відвідали заклади загальної середньої освіти територіальних громад Хустського району.
Під час зустрічей учнів, педагогічних працівників та адміністрацію шкіл було ознайомлено з актуальною інформацією про спеціальності, умови вступу у 2026 році, освітні можливості та особливості організації освітнього процесу в нашому закладі.


Учні також мали змогу ознайомитися з інформацією про матеріально-технічну базу нашого коледжу, умови проживання в гуртожитку, поставити викладачам запитання та отримати інформаційні буклети.

Така співпраця між школами та коледжем сприяє підвищенню якості освіти, професійному самовизначенню молоді та підготовці конкурентоспроможних фахівців. Профорієнтаційна діяльність фахового коледжу в закладах загальної середньої освіти є важливим інструментом підтримки учнів у виборі майбутньої професії, формує мотивацію до навчання та забезпечує наступність між загальною середньою і фаховою передвищою освітою.


Щиро вдячні адміністраціям та вчителям відвіданих нами закладів загальної середньої освіти за теплий прийом та надану можливість зустрітися з випускниками.
Викладачі циклової комісії
суспільних та філологічних дисциплін