День вишиванки відзначається в третій четвер травня. З нагоди свята 16 травня 2024 року у ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» було організовано тематичну виставку «Вишивана моя Україна». Метою виставки було ознайомити глядачів із українською вишивкою, зберегти народні традиції, сприяти єдності і культурному відродженню нації, виховувати почуття патріотизму й любові до народного мистецтва.
На виставці, що була організована в читальному залі бібліотеки фахового коледжу, були представлені рушники, скатертини, серветки, ікони, сорочки, писанки, картини, вишиті руками викладачів і студентів.




У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – своєрідний код кожного українця та народу. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишивки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях у період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг.
Вітаємо з Днем вишиванки!





Вікторія ПОПОВИЧ,
заступник директора з виховної роботи