Марія народилась близько 15 року до Різдва Христового. Дівчинку оберігали від всіляких бід, її готували до Великого Служіння Богу, яке почалось у віці 3 роки походом у храм Пресвятої Богородиці.
Вшанування Марії відбувається під час кожного богослужіння. Її батьки Йоаким та Анна також завжди згадуються на службах. Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали відбуватися великі та втішні Божі послання. Духовна суть свята Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали відбуватися великі та втішні Божі послання про порятунок роду людського від рабства диявола. Це подія наблизила на землі благодатне Царство Боже. Діва Марія стала провідником між людьми та Богом. В усі часи до неї зверталися з важкими хворобами, ті, хто потребує хліба й даху, жінки просили про допомогу і захист.
У народі свято Різдва Пресвятої Богородиці називають ще Осенинами. Це тому, що цього дня східні слов’яни відзначали настання осені. Люди проводжали бабине літо, дякували землі за врожай, готувалися до зими. 21 вересня християни могли дозволити собі розкішний стіл, а дотримувалися посту тільки тоді, коли свято припадало на середу чи п’ятницю. На стіл обов’язково ставили великі корзини з яблуками, грушами та іншими фруктами. Заможні селяни виносили столи на вулицю і ділилися їжею з нужденними. Християнам рекомендують цього дня завершити всі роботи зі збору врожаю і підготовки до зими. На Різдво Пресвятої Богородиці існувало чимало прикмет, що стосувалися переважно молоді. У цей час дівчата та парубки водили хороводи на берегах річок, влаштовували веселі ігри та шукали собі пару. Люди вважали, що Матір Божа допоможе знайти надійного і чуйного партнера на все життя.