Поширення світової пандемії COVID-19 призвело до масового закриття закладів вищої освіти. Студенти перейшли на дистанційну або змішану форму навчання. З одного боку, така ситуація була цілком виправданою, тому що давала змогу убезпечити людей від ризику захворіти на COVID-19. З іншого, карантин поставив нові виклики перед закладами освіти, а також органами управління освітою на місцевому і національному рівнях. Організація ефективного дистанційного або змішаного навчання, адаптація освітньої політики до вимог сьогодення, посилення фінансового забезпечення закладів освіти, модернізація їх матеріально-технічної бази — це неповний перелік тих труднощів, які мають здолати управлінці та освітяни вже у 2021 – 2022 навчальному році.
Своїм досвідом організації освітнього процесу в умовах пандемії у ВСП НУБіП України ділилися учасники семінару. Про організацію підготовки фахівців за дуальною формою навчання в умовах пандемії доповідав в. о. директора ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Садварі Юрій Юрійович.