У воєнний час важливою і вкрай необхідною є робота зі студентською молоддю. Вона, як ніколи, потребує підтримки та постійної уваги. Незважаючи на канікули, адміністрація коледжу тісно комунікує з молоддю, обговорює з нею спільні кроки, завдання, проблеми.
Варто зауважити, що частина батьків обирає для своїх дітей очну форму навчання, а частина – дистанційну. Частина студентів не може повернутися з-за кордону, і нам важливо не втрачати зв’язок з нашими студентами та надати їм можливість продовжити навчання в закладі. Всі ці ситуації породжують багато проблем і запитань і вимагають від педагогів ще більшої відповідальності за свої дії перед усіма учасниками освітнього процесу.
Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану вимагає створення нової моделі викладача, де важливим є не тільки бездоганне володіння знаннями з дисципліни і високий рівень професіоналізму, але й психологічна стійкість, мобільність, гнучкість, володіння сучасними інформаційними технологіями та інноваційними методами викладання.
Для підвищення якості навчального процесу в умовах воєнного стану викладачам слід використовувати усі наявні можливості – проведення занять, як лекційних, так і практичних, з використанням додатків Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, Classroom, а для надсилання та перевірки різних видів завдань та робіт для студентів, які не мають можливості систематично виходити на зв’язок використовувати Viber, Telegram, Whatsаpp.
Незмінним пріоритетом для нас залишається безпека студентів, викладачів та всього персоналу, при цьому не зупиняти освітній процес, а створювати такі умови, які дадуть можливість забезпечити якість освітнього процесу у новому навчальному році та зберегти життя і здоров’я студентів, викладачів та всх працівників.
Попри те, що останні роки є одними з найскладніших за характером викликів, наш колектив зберігає високу стабільність і злагодженість роботи, демонструє згуртованість і принциповість під час виконання нових амбітних завдань. Коледжу вдається не лише забезпечувати успішне функціонування за усіма напрямами діяльності, а й досягати вагомих результатів в освітній, науково-інноваційній і господарській сферах.
Важкий рік попереду, важкий з багатьох причин. Але, очевидно, що наполеглива спільна робота викладачів та вмотивоване бажання студентів здобувати освіту не залишаться без позитивних результатів.
Ми вітаємо першокурсників у дружній сім’ї і охоче зустрічаємо вже рідних нам студентів після літніх канікул. Бажаю успішного, насиченого добрими подіями й новими знаннями прийдешнього навчального року.
Отож, тримаємо свій фронт, забезпечуючи наближення перемоги.
Все буде Україна!
З кожним днем ми все ближче до перемоги!
Марія Яцик,
заступник директора з навчальної роботи