Традиційно Введення у храм Пресвятої Богородиці символізує передвістя благовоління Господа до людського роду і прибуття спасителя.
За багато вікову історію цього свята в народній пам'яті сформувалися безліч пов'язаних з ним вірувань. Прикмети на Введення у храм пресвятої Богородиці стосуються головним чином погоди.
Наші пращури вірили, що за погодою на Введення можна було передбачити, якою буде майбутня зима. Заморозки – до лютої зими, теплий день – до м'якої. Якщо сніг випав до Введення – значить швидко зійде, якщо після Введення – буде лежати до весни.
Вважалося, що при настанні ранніх холодів в цей день вода починає міцно замерзати, і можна вже не боячись ступати на закрижанілі водойми.
Чого не можна робити в це свято 4 грудня:
- укладати церковний шлюб;
- шити;
- прибирати;
- прати;
- ображатися, злитися, засуджувати когось;
- готувати скоромні страви - з м'яса, молочних продуктів і яєць (до 6 січня триває Різдвяний пост);
- у народі кажуть, що в цей день краще не давати в борг.
Прикмети на Введення:
- Скільки на Введення води, стільки на Юрія трави;
- У цей день зима остаточно вступає у свої права;
- На свято прийнято ходити в гості. Якщо першим до хати увійде чоловік — рік буде вдалим, якщо жінка — бути біді;
- Якщо на Введення похолодає, то зима буде лютою.
Вітаємо Всіх зі Святом Введення у храм Святої Богородиці!
Хай Богородиця свята
Нас вбереже від бід
Благословення хай пошле
На цілий білий світ!
Працівник бібліотеки
Г.З.Крамгольц