66 ти -ЛІТНІЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ЗАКАРПАТТЯ

У кожного ювілею свої особливості щодо нашого навчального закладу  його відділення - це аналіз досягнень адміністрації, викладацького та студентського складу фахового коледжу, оцінка зробленого та перспективи на майбутнє. Для нас це є надбання трудового педагогічного колективу, роботодавців, є складування частинами в складі базового Університету.

Image

На передодні свята Дня працівників ветеринарної медицини  України настав час озирнутися, проаналізувати зважити на терезах пам’яті оцінити пройдене, а вже потім рухатися далі. Ось із такими думками,  ми і взялися   проаналізувати на передодні  професійного свята зануритися в історію.

Image
Адже в далекому 1959 році в Мукачівському сільськогосподарському технікумі було відкрито ветеринарне відділення і стало однією з важливих сторінок  в історії, освітньої справи в Закарпатті, адже це було зумовлено потребою дати можливість дітям, випускникам шкіл отримати ветеринарний фах  без виїзду за межі області.
Раніше спеціалістів ветеринарної справи у нас не готували. Але на протязі  певного часу життя вносило  свої корективи з підготовки ветеринарних фахівців, зростали вимоги, відповідні корективи, розросталися господарства, збільшувалися поголів’я с/г тварин колгоспів,  радгоспів та одноосібних дворогоподарств де утримувалась худоба.
Вирішити ці питання мало новостворене відділення ветеринарної медицини. За час існування відділення, підготовлено та випущено близько 4,5 тис. дипломованих спеціалістів ветеринарної медицини.  До підготовки спеціалістів багато сил доклали перші педагоги а це: М. Ільченко, Є. Грицаєнко, Г.Калашник, А. Мигович, В.Муляк, Л. Пахно, А. Дудаш, А.Фабрій, Л.Кириленко, В.Богдан, М. Сосмаков, Н.Грига, В.Богут, М.Стецович, Ю. Гецко  Юрій Фарковець та інші.
 
Велика честь,  вище перерахованим викладачам, що їм вдалося зберегти матеріально-технічну  базу відділення ветеринарної медицини на той час.
Нині силами студентів спільно із адміністрацією фахового коледжу  вдалося нам покращити її. Організовано лабораторії - бджільництва  кролівництва, свинарства, дрібних тварин, птахівництва. Силами педагогів організовано зелену зону на відділені, міні зоопарк, наповнено віслюками, поні, страусами, фазанарій, організовано куточок рідкісних попугайників , десятки порід голубів та павлінім , цесарок.
Image
Image

Організовано комп’ютерні класи з ліцензійним сертифікованими програмами, придбано інструменти , УЗІ апарат, та організовано клініку дрібних тварин, де студенти проводять практичні завдання.

Image
Image
Image
Image
Image

На сьогоднішній день студентам викладають висококваліфіковані педагоги, а саме : Т.Дурдинець, М.Гуленко, К.Долженко, Е.Кобин, А.Мерцин,  В. Алмашій, І.Гуленко серед них заслужені викладачі України з вищою категорією, методисти та відмінники України   

Image
Нині відділення ветеринарної медицини очолює заслужений працівник НУБіП України Маріанна Гуленко.
Традиційно про роботу фахового коледжу   судять з того, яких професійних успіхів досягли випускники. Тож за 66 років існування відділення ветеринарної медицини одержали наші випускники відповідні знання ,продовжили навчання у вищих навчальних закладах нашої держави, отримали вищу освіту та стали керівниками районних , міських установ ветеринарної медицини  а це: Іван  Пекар, Олег Марущак, Степан Барзул, Володимир Мороз, Анатолій Окаєвич наші випускники досягли відповідних висот та очолювали Державний комітет ветеринарної медицини – керувати ветеринарною медициною на рівні України.
Михайло Каганець, Василь Туряниця. Михайло Данча  – депутат Верховної Ради другого скликання та багато інших. Серед випускників відділення ветеринарної медицини є доктори наук:
Image
Image

Юрій Данко, Юрій Довгий (Житомир), Михайло Лендел, Андрій Дудош, Віктор Лакатош, Микола Стегней( Київ), Петро Локес( Полтава)

Image
Image
Іван Мигович, народний депутат ІІІ-ІV скликання 2002-2006 рр., Іван Кочіш,  професор, академік, Йосип Сікура , академік , доктор біомегічних наук, Микола  Андрусь кандидат економічних наук, Василь Захерець та інші.
Зрозуміло , що всі ці особистості – наша гордість, адже вдалося прищепити їм прагнення до вдосконалення та віру в силу краси і добра. Шлях пройдений колективом, тернистості про те  творчий пошук , викладачів і дирекції у формуванні кількісних та якісних змін навчального закладу, перетворення його у визначний центр освіти і культури на Закарпатті дає вражаючі результати.
 
 
Image

Юрій Садварі