Вирішувати назрілі проблеми, йти назустріч навчальним закладам, науковцям спільно розробляти Стратегію розвитку, співпрацювати разом – ось яка мусить бути мета і уряду, і парламенту.
Те, що таку точку зору Станіслава Ніколаєнка його колеги поділяють повністю, засвідчили їхні виступи, що стосувалися численних проблем, зокрема внесення змін в статути університетів, акредитації, ліцензування, фінансування університетських проєктів, навчання іноземних студентів в українських вишах, коледжів, що входять в структуру тих чи інших університетів, соціально-економічний розвиток по областях, ЄВІ, забезпечення засобами протипожежної безпеки (що дуже актуально після пожеж в Одесі) і т.д.
Про них говорили ректори Білоцерківського НАУ Анатолій Даниленко, Полтавського ДАУ Валентина Аранчій, Миколаївського НАУ В’ячеслав Шебанін, Сумського НАУ Володимир Ладика, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького Володимир Стибель, директор Житомирського агротехнічного коледжу Микола Тимошенко. Свою позицію стосовно проблематики засідання озвучили очільник асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса, віце-президент НААН України Юрій Лупенко.