
У віці 16 років підлітки часто опиняються на роздоріжжі: з одного боку — прагнення до повної автономії та дорослості, з іншого — страх не вписатися в новий колектив, сесія, дедлайни та тиск оточення. Саме тому практичний психолог коледжу запропонував першокурсникам не нудну лекцію, а живий тренінг-інтенсив.

Захід розпочався з гарячої дискусії про те, що ж таке справжня дорослість. За допомогою вправи-штурму «Шкала автономії» студенти досліджували рівень власної самостійності. Разом із психологом першокурсники розібрали «золоте правило» дорослого життя: кожне наше право автоматично народжує особисту відповідальність. Студенти вчилися розділяти право на помилку від перекладання провини на викладачів, а також право на приватність гаджетів від використання мережі для кібербулінгу.

