Зимова обрізка має свої плюси, оскільки дерева в цей період знаходяться у стадії глибокого спокою; садівники мають більше вільного часу; їм простіше визначити уражені гілки, які слід видалити. Тільки у такої обрізки є багато спеціальних правил, дуже важливо і навіть потрібно перед тим як взятися за роботу (новачкам особливо), варто детально прочитати всю інформацію про правила обрізки в зимовий час.
Цілі зимової обрізки:
- Поліпшення форми дерев. Без листя можна краще оцінити ситуацію та прибрати дійсно непотрібні гілки.
- Зменшення ризику хвороб. Після обрізки дерев взимку зрізи швидше заживають, оскільки рослини в цей період перебувають у стані спокою.
- Безпека в умовах нестабільної зими. Коли на зміну частим відлигам приходять морози, на гілках наростає льодова кірка. На деревах з густою кроною такі гілки б’ються одна об одну, ламаються, при падінні пошкоджуючи інші гілки. Зимова обрізка плодових дерев дозволить зберегти рослини.
Час обрізки у зимовий період
Основний період обрізки дерева починається з кінця січня та триває до березня місяця. Основне правило – необхідно суворо дотримуватись режиму температури. Звертаємо увагу на погоду тільки в місці, де буде проводитись обрізка. Температура на вулиці має бути не менше -5°C. Працювати важливо лише у світлий не дощовий час.
У січні та на початку лютого потрібно обрізати фруктові дерева - груші, яблуні, вишні та сливи. Наприкінці лютого варто виконати таку процедуру з абрикосом, черешнею, персиком і айвою.